okolí

NEJLEPŠÍ ATRAKCE V NAŠEM OKOLÍ
Na následujících stránkách jsme si pro Vás připravili tipy na výlety,  které v blízkém okolí vážně stojí za to!

vyšší brod

klášter vyšší brod
nejjižnější bod České republiky
Doporučujeme navštívit nejjižnější bod České republiky. Ten se nachází na území zaniklé obce Radvanov, v katastrálním území Dolní Drkolné, části města Vyšší Brod (Jihočeský kraj, okres Český Krumlov) na česko-rakouské státní hranici.
Místo je označeno vysokým žulovým kamenem s pamětní deskou, informační tabulí, hraničním kamenem, schránkou s razítkem a dřevěným kůlem s označením “nejjižnější bod ČR”.
vodopády sv. Wolfganga
Neopomínáme ani procházku kolem vodopádů sv. Wolfganga u Vyššího Brodu. Nacházejí se na menší Vltavici a ve skutečnosti se jedná o mimořádně vysoké kaskády. Za skutečný vodopád lze označit pouze některá ramena a stupně horního “vodopádu “. Dostanete se sem po Opatské stezce z Vyššího Brodu po žluté turistické značce. Z centra města jsou to necelé 2 km.
čertova stěna
Mezi nejnavštěvovanější místa patří také Čertova stěna, tedy divoký skalní sráz se žulovými balvany. S touto oblastí se váže zajímavá legenda – ďábel se pokusil zamezit vybudování kláštera ve Vyšším Brodě, jenže se mu to nepovedlo, a nakonec sám přišel o moc, takže musel upustit balvan, který chtěl svrhnout do Vltavy. Balvan byl údajně posvátným místem starých Slovanů.

Rožmberk na Vltavou

Rožmberk na Vltavou
Je město v Šumavském podhůří na Českokrumlovsku, které musíte rozhodně navštívit. Má vážně své kouzlo.
Historické jádro bylo prohlášeno městskou památkovou zónou. Žije zde 373 obyvatel. Střed města je vzdálen 23 km jižně od Českého Krumlova a 7 km severovýchodně od Vyššího Brodu.
hrad Rožmberk na Vltavou
Poprvé je zdejší hrad písemně zmiňován v roce 1250. Založil ho syn Vítka z Prčice z rodu Vítkovců. Městečko v podhradí založil v roce 1262 Vok z Rožmberka. Již dříve však v místech nižšího vltavského brodu stávala osada na stezce z Netolic do Lince. Ta poté s nově vzniklým městečkem splynula.
V roce 1302 vymřela krumlovská větev Vítkovců a panství převzali Rožmberkové. Tento rod přenesl své sídlo na Krumlov, ale Rožmberk udržovali nadále. Po smrti Petra Voka v
roce 1611 přešlo vlastnictví panství na jeho synovce Jana Zrinského, později ho převzal rod  Švamberků .
Ti ho ale vlastní jen na krátkou dobu, protože jim je v roce 1620 za jejich účast na stavovském povstání zkonfiskován. Panství převzal francouzský šlechtický rod  Buquoyů, kteří ho vlastnili až do roku 1945.

lipno nad vltavou

lipno nad vltavou
Všem známá lokalita, která nabízí nespočet atrakcí. Cyklistická stezka, turistické trasy, půjčovny šlapadel, lodiček, hotely, restaurace, kavárny, a to vše přímo u přehrady, kterou spousta z nás zná pod přezdívkou “ Jihočeské moře “.
Vítkův Hrádek
Zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice. Pochází z 2. poloviny 13. století a sloužil do poloviny 15. století. Jeho součástí je i rozhledna, z níž se vám naskytnou ty nejkrásnější výhledy na Lipno a další části Šumavy i Novohradských hor. A když bude opravdu dobrá viditelnost, můžete dohlédnout až do Alp.
Plešné jezero
Jde o ledovcové jezero s rozlohou 7,5 hektaru, které sloužilo k napájení Shwarzenberského plavebního kanálu. Procházka z Nové Pece kolem kanálu rozhodně stojí za to, zavede vás do úžasné přírody.
Stezka korunami stromů
Unikátní atrakce se spojením zábavy a poznání. Cestu na vrchol stezky lemují zábavné prolézačky i naučné zastávky o fungování lesa. Děti vám budou moci dokázat, jak jsou odvážné, že se nebojí výšek ani jízdy na tobogánu, jenž je dlouhý úctyhodných 52 metrů. Ale i vy jistě oceníte vyhlídku ze čtyřicet metrů vysoké věže na Lipno a jeho okolí. A věřte tomu, že mít na dosah vrcholky stromů je opravdový zážitek. Stezka korunami stromů je v provozu po celý rok a koná se zde celá řada akcí

Český Krumlov

Český Krumlov
je mimořádný architektonický skvost uprostřed krásné přírody jižních Čech. Ze stínu křivolakých uliček se můžete vydat rovnou na zámek, pláž i sjezdovku.
Zápisem na listinu UNESCO se Český Krumlov nechlubí pro nic za nic. Kolem meandrů Vltavy se vine jedinečná historická zástavba, na město shlíží majestátní zámek. Jedinečnou
architekturu doplňují muzea, galerie a další kulturní stánky. Také okolí města ukrývá řadu památek: hrady, zámky, kláštery, zříceniny či zbytky keltských sídlišť. Hluboké lesy, rozlehlé přírodní parky, modré hladiny rybníků a řek, zbytky keltských sídlišť, zříceniny, hrady, zámky, kláštery, kostely a kapličky - to vše a mnohem více můžete vidět při putování krásnou krajinou Českokrumlovska, ať už se z Krumlova vydáte na jakoukoliv
světovou stranu.
Gastronomická scéna v Českém Krumlově se v poslední době rozrůstá a proměňuje. Na své si přijdou milovníci výběrové kávy, najdete tu nová bistra, ale i klasické cukrárny, restaurace s českou i mezinárodní kuchyní. 
Láska, hudba, kouzelné město a skvělé víno.
Co může být víc? Navštivte některý z festivalů konaných každoročně v Českém Krumlově.

kontakt

+420 721 883 288
pensionuforta@gmail.com

embed google map in html
Copyright © 2022 Penzion U Fořta | design by Instreams
envelopephone-handsetmap-marker